Nápověda

na webu Aukce NEXT REALITY

Jak se registrovat?

Chcete - li se stát účastníkem elektronické aukce nebo jen využívat informací a služeb, které portál aukce.nextreality.cz nabízí, kontaktujte makléře dané aukce.

  1.  Každý zájemce o účast na aukci je povinen se zúčastnit prohlídky nemovitosti, která je předmětem aukce a je povinen vyplnit
  2. Do e-mailu, uvedeném ve Formulář zájemce o aukci NEXT REALITY přijdou veškeré informace o podrobnostech aukce a odkaz na nastavení vstupního hesla v on-line aukčním portále NEXT REALITY
  3. Po kliku na odkaz v e-mailu je třeba vypsat svou e-mailovou adresu a kliknout na Pro Vaše nové heslo vyplňte Váš e-mail a klikněte na tento odkaz
  4. Do Vašeho e-mailu přijde odkaz na nastavení hesla, klikněte na něj, nastavte si své heslo a následně se přihlaste
  5. Do konkrétní aukce jste automaticky přihlášeni, po jejím začátku můžete činit příhozy

 

Kdy začne aukce?

Začátek elektronické aukce - datum a čas - je pevně stanoven v aukční vyhlášce a zobrazen u detailu aukce na portálu aukce.nextreality.cz. Po splnění všech podmínek účasti v aukci, vám bude v systému přidělen ke konkrétní aukci identifikátor a můžete se aktivně podílet na účasti v aukci (činit příhozy/podání) kdykoli v jejím průběhu. 


Jak přihazovat?

Pokud jste připojen(a) k vybrané aukci a splnil(a) jste podmínky účasti v ní, můžete aktivně přihazovat v aukci následujícím způsobem: klikněte na Přihlášení, v zobrazeném okně vyplňte uživatelské jméno a heslo a klikněte na Přihlásit. Zobrazí se vám v pravém horním rohu  Vaše jméno. Klikněte na záložku Moje aukce a mezi Probíhajícími aukcemi vyhledejte aukci, které se chcete zúčastnit. U probíhající aukce se Vám zobrazí box s kolonkou pro příhoz a podání.

Váš příhoz/podání činíte vyplněním kolonky příhoz a potvrzením tlačítka Přihodit a potvrzením tohoto příhozu v konfirmačním dialogovém okně. Tímto je učiněn váš příhoz/podání. Podání (Vámi nabízená cena) se automaticky přepočte po vyplnění výše příhozu. Vaše podání a příhoz bude zobrazeno v seznamu příhozů a bude zvýrazněno. 

Podání je bráno za učiněné v případě, že bylo systémem elektronických aukcí vyhlašovateli aukce potvrzeno takto: po podání se vám zobrazí nad aukcí informace v zeleném poli Vaše podání bylo přijato a samotné podání se objeví v seznamu přijatých podání v poli Průběh aukce

Seznam příhozů aktuální cena a status nejvyššího podání se aktualizuje automaticky v intervalu 10s.

Výše příhozu/podání

  1. První příhoz je 0 Kč, jako potvrzení nejnižšího podání, tj. počáteční (vyvolávací) ceny (to je stanoveno aukční vyhláškou a v boxu a kolonce příhoz je poprve nabízena nula).
  2. Další minimální příhoz je stanoven dle aukční vyhlášky a vždy se automaticky zobrazí v boxu (např. 1.000,- Kč).
  3. Chcete-li učinit vyšší příhoz, než je stanovená výše minimálního příhozu, pouze v boxu a v kolonce příhoz přepište částku na požadovanou výši a klikněte na tlačítko Přihodit.  

Stejné podání a dorovnání nabídky 

  1. Obecně platí, že nemohou dražitelé v elektronické aukci činit stejné podání. 
  2. Další podání tedy musí být vždy vyšší než předchozí učiněné podání, jinak k němu nebude v elektronické aukci vůbec přihlíženo, neboť elektronický systém dokáže rozlišit časovou následnost příhozů, byť k nim došlo ve zlomcích sekundy.

Jak se dozvím, kdo vyhrál?

Popis aukce (včetně výherce) je přehledně zveřejněn v záznamu o průběhu elektronické aukce u každé ukončené aukce.